Drezura pro začátečníky

18. září 2011 v 20:31 | CatherineLoveHorses |  Drezura
Dobrý večer milovníci koní a poníků, po dlouhé době, sem píši článek, tentokrát se dovíte něco o drezuře. A abych nezapomněla, děkuju všem za komentáře k minulému článku. :)
DREZURA
Zkoušky se skládají z několika pohybů určených k prokázání poslušnosti koně, a schopnosti používání pomůcek pro jezdce.
Oblečení-oblek
Oblek i výstroj musí být samozřejmě čistá a upravená. Začátečníci mohou mít i tvídový kabát s kravatou a košilí nebo černý kabát a plastron. Jezdecké kalhoty mohou být bílé nebo béžové, boty mohou být nízké a nebo vysoké.
Sebrané chody
Kůň vypadá, jako by se připravoval ke skoku, je plný energie. Krok je kratší a zároveň vyšší než při jiných chodech. Zadní nohy koně jsou více podsazeny pod tělo. Jezdec v sedle sedí vzpřímeně a lehce.
Správné vybavení
Při zkouškách má jezdec bičík a má ostruhy, těch však nesmí zneužívat. Martingal povolen není, ale nákrčí řemínek, náprsní destička a náprsník jsou povoleny. Dále jsou povolena udidla a nánosníky, ale jenom určitého typu.
Prodloužené chody
Při prodlouženém chodu je krok koně co nejdelší. Je velmi důležité aby kůň zůstal vyvážený a aby netáhl do ruky nebo v jezdcově ruce nepovolil. Na soutěžích pro začátečníky se vyžaduje prodloužený krok, snáze se předvádí. Je to první stupeň prodloužení prodloužených chodů u pokročilejších koní.

DREZURNÍ POHYBY

Dvacetimetrový kruh:
Drezurní zkoušky pro začátečníky probíhají v dvacetimetrovém kruhu v klusu. Startuje se od značky (písmene): A, C, E. Kruh může být vejčitý nebo zploštělý, ale nejčastěji se trénuje v pravidelném kruhu.
Podél střední linie:
Takto končí i začíná zkouška. Dbej na to,aby si jela vždy v ose a dávej pozor na to, aby bylo patrné,že umíš koně dobře vést.
Serpentiny:
Tyto oblouky musí být stejně velké, proto jsou tři serpentiny velmi složité. Proto by si je měla důkladně trénovat. Jezdec musí najíždět kolmo dříve než začne další oblouk.
Mělké oblouky:
Jezdí se podle delší stěny. Obvykle ke značkám H, K nebo F a M. Při tomto pohybu musí jezdec i kůň zachovávat stejný směr a pohybový rytmus.
Tak, doufám, že se článek líbil a že jsem začátečníkům alespoň trochu poradila. Většinu informací jsem našla v knize "Všechno o koních" , kterou napsala Carolyn Henderson.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 katty katty | Web | 19. září 2011 v 18:15 | Reagovat

Drezura je moc fajn:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama